سفیر سوئیس در ایران پاسخ داد

كی می توانیم ویزای توریستی شینگن بگیریم؟

كی می توانیم ویزای توریستی شینگن بگیریم؟

به گزارش لذت سفر سفیر سوئیس در ایران می گوید: ایرانیان برای ویزای توریستی این كشور فعلا منتظر بمانند. گردشگران سوئیسی هم برای سفر به ایران تا عادی شدن شرایط و برقرای پروازهای بیشتر صبر كنند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، محدودیت های سفر در حوزه شینگن به تدریج درحال کاهش است؛ هرچند زمان سفر اروپایی ها به مناطق دورتر هنوز مشخص نمی باشد، اما کشورهای اتحادیه اروپا فعلا ترجیح می دهند رفت و آمد با کشورهای همسایه را از سر بگیرند و یا با کشورهایی که کرونا را کنترل کرده اند تجارت گردشگری را ادامه دهند. با عنایت به احتیاطی که برخی کشورها برای از سرگیری روابط توریستی در پیش گرفته اند و متناسب با شرایط کرونا، مقررارت متفاوتی را برای ورود اتباع خارجی وضع کرده اند، هنوز پاسخ روشنی در ارتباط با زمان سفر گردشگران کشورهایی مثل ایران به حوزه شینگن وجود ندارد.
با آن که بیشتر سفارتخانه های اتحادیه اروپا در ایران اعلام نموده اند از ۱۵ ژوئن (۲۶ خردادماه) خدمات دهی ویزا را از سر می گیرند اما سفیر سوئیس در تهران از گردشگران ایرانی خواست فعلا منتظر بمانند.
در اطلاعیه ای که سفارت سوئیس در وبسایت خود قرار داده هم اعلام شده که «در ۱۸ مارس ۲۰۲۰ (۲۸ اسفندماه ۱۳۹۸)، شورای فدرال سوئیس تصمیم گرفت ورود به مرزهای شینگن را به صورت کلی و با درنظر گرفتن استثنائات ممنوع کند. سوئیس از دیگر کشورهای عضو شینگن پیروی می کند و تا پانزدهم ژوئن سال ۲۰۲۰ (۲۶ خردادماه) ویزای شینگن صادر نمی نماید. ویزاهای ملی هم فقط در موارد استثنایی صادر می شود، بعنوان مثال برای اعضای خانواده اتباع سوئیس که به ویزا نیاز دارند.»
مارکوس لایتنر ـ سفیر سوئیس در تهران ـ در گفت وگوی آنلاین با یکی از آژانس های گردشگری در ایران، با تایید این شرایط، می گوید: بخش ویزای سفارت سوئیس در ایران آماده به کار است و هیچ کدام از نیروهای آن تعدیل نشده اند، آنها منتظر ابلاغیه رسمی دولت سوئیس هستند تا خدمات دهی ویزا را آغاز کنند، هرچند حالا این استثناء وجود دارد تا به درخواست ویزای دانشجویان و یا آن دسته از ایرانی هایی که قصد دیدار اقوام خویش را دارند، پاسخ داده شود. اما برای رسیدگی به درخواست ویزای توریستی فعلا باید منتظر بمانید.
او با اشاره به کنترل ویروس کرونا در سوئیس و کم شدن محدودیت های قرنطینه، می افزاید: خوشبختانه این ویروس در سوئیس کنترل شده و در ایام گذشته تعداد مبتلایان شناور بین ۱۰ تا ۳۰ نفر بوده است، بنابراین دولت سوئیس تصمیم گرفت گردشگری را در این کشور باردیگر برقرار کند. شعار سوئیس در دوران کرونا این بود که «امروز رویاپردازی کنید و فردا سفر بروید». حالا که کووید ۱۹ کنترل شده سوئیس می خواهد گردشگران را بپذیرد، البته در گام نخست مرزها به روی گردشگران کشورهای حوزه شینگن باز می شود و در ادامه و تدریجی گردشگران کشورهای دیگر اضافه می شوند. ما قوانین بهداشتی را در اماکن توریستی و قطارها رعایت می نماییم و مشتاقیم گردشگران باردیگر به سوئیس برگردند.
سفیر سوئیس در تهران درباره زمان سفر گردشگران این کشور به ایران هم اظهار می کند: یکی از عوامل اثرگذار در مسافرت توریستهای خارجی به ایران، کرونا است، شرایط باید امن شود تا ایران قادر به پذیرایی از گردشگران باشد. مسئله دیگر برقراری پروازهای بین المللی است که الان تعداد آنها محدود و با قمیت گزاف است. اگر شرایط عادی شود همچنان اشتیاق زیادی بین سوئیسی ها برای سفر به ایران وجود دارد. ما هم امیدواریم با عادی شدن شرایط، ایران باردیگر پذیرای گردشگران باشد.1399/03/20
15:00:45
5.0 / 5
3552
تگهای خبر: توریست , خدمات , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر