رئیس سازمان راهداری خبر داد

افزایش ۱۵۰ درصدی مسافران اتوبوس های بین شهری

افزایش ۱۵۰ درصدی مسافران اتوبوس های بین شهری

به گزارش لذت سفر رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود: ضریب اشغال صندلی اتوبوس های بین شهری حدود 150 درصد بیشتر از هفته ها و ماه های گذشته شده اما این میزان همچنان از میانگین همیشگی در روزهای معمولی سال كمتر است.


عبدالهاشم حسن نیا در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: الان شاهد رونق اقتصاد بخش حمل و نقل جاده ای خصوصاً در حوزه مسافری هستیم و این نشان میدهد که مردم اعتماد دارند و می دانند در این بخش همه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت می شود.
وی ادامه داد: این پروتکل ها به صورت اتوماتیک و خود و به خود رعایت می شود، چونکه مردم نسبت به این مسائل حساس هستند و از طرف دیگر رانندگان و شرکت های حمل و نقلی خودشان می دانند که سلامت مردم بعنوان ستون های اصلی که اقتصاد این بخش را تضمین می کنند از اهمیت بالایی برخوردارست.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای افزود: طی ماه های گذشته ضریب اشغال صندلی های اتوبوس حدود چهار تا پنج نفر بود که هم اکنون به حدود ۱۳ نفر رسیده است. مسلما تا رسیدن به نرم و میانگین همیشگی فاصله چندانی نداریم، چونکه در روزهای معمولی سال ضریب اشغال صندلی های اتوبوس های بین شهری معمولا بطور متوسط حدود ۱۸ تا ۲۰ نفر است.
حسن نیا همین طور درباره اینکه آیا تا کنون مشکلی در حوزه حمل و نقل مسافری بین شهری در زمینه شیوع ویروس کرونا به وجود آمده است یا خیر؟ اظهار داشت: به سبب رعایت کردن همه ضوابط ابلاغ گردیده تابحال مشکلی در زمینه بروز ویروس کرونا در حوزه حمل و نقل مسافری بین شهری مشاهده نشده است و این نشان میدهد سلامت عمومی و تضمین آن در این بخش برای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و همه ذی نفعان از اهمیت بسزایی برخوردار بوده است.
وی اشاره کرد: اگر در هر صورتی مسافران شاهد این مسئله بودند که به صورت موردی یک راننده یا شرکت حمل و نقلی بین شهری نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی بی توجهی کرد، می توانند در ابتدای سفر این مشکل را با نمایندگان دستگاه های نظارتی مانند سازمان راهداری که در پایانه های مسافری به صورت دائم مستقر هستند در بین بگذارند که البته بهترین شیوه زمان پیگیری پیش از انجام سفر است. اما اگر تخلفی در طول سفر شکل گرفت مردم می توانند بوسیله سامانه، تلفن گویا یا سایت ۱۴۱ سازمان راهداری این نکات را به گوش ما برسانند تا نسبت به اصلاح این موارد و برخورد با شرکت های متخلف اقدام نماییم.
منبع:

1399/03/11
13:52:27
5.0 / 5
2831
تگهای خبر: حمل و نقل , سایت , سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر