تماشاخانه شكسپیر لندن در خطر تعطیلی همیشگی

تماشاخانه شكسپیر لندن در خطر تعطیلی همیشگی

به گزارش لذت سفر تئاتر شكسپیر گلوب در لندن كه قدمت بنای اولیه آن به ۴۲۰ سال می رسد به جهت زیان های مالی ناشی از شیوع كرونا با خطر تعطیلی دائمی مواجه می باشد.


به گزارش لذت سفر به نقل از سی ان ان، این تماشاخانه معروف شهر لندن که ابتدا در سال ۱۵۹۹ میلادی و برای اجرای نمایشنامه های «ویلیام شکسپیر» ساخته شده، حالا با خطر ورشکستگی و تعطیلی همیشگی در نتیجه تاثیرات مالی منفی شیوع کرونا بر این مجموعه هنری رو به رو است.
ساختمان اصلی تماشاخانه شکسپیر گلوب در سال ۱۵۹۹ و توسط کمپانی شکسپیر بنا نهاده شد اما در سال ۱۶۱۳ به جهت وقوع آتش سوزی تخریب شد. نمونه ای مشابه از این سالن نمایش تئاتر در سال ۱۹۷۷ و بر مبنای مستندات تاریخی ساختمان اصلی در کنار رود تیمز ساخته شد. این ساختمان جدید حدودا با ساختمان قدیمی و اصلی یکسان است اما از مصالح و خصوصیت های مدرن در آن استفاده شده است.
ساختمان جدید تئاتر شکسپیر گلوب خیلی از خصوصیت سازه اصلی دوره الیزابت را باردیگر بازسازی کرده است و این بنا نخستین و تنها بنایی در لندن از زمان آتش سوزی بزرگ سال ۱۶۶۶ است که دارای سقف کاهگلی است.
«ویلیام شکسپیر» خیلی از نمایشنامه های خویش را شامل «هر طور که شما دوست دارید»، «هملت»، «شب دوزادهم»، «شاه لیر»، «مکبث» و «اوتلو» را برای اجرا در سازه اصلی تئاتر شکسپیر لندن طراحی نموده بود اما حالا این تماشاخانه اعلام نموده به جهت تعطیلی با بزرگترین بحران و تهدید از زمان شروع فعالیت از آغاز تا به امروز رو به رو است.
«میشل تری» مدیر هنری تئاتر شکسپیر گلوب لندن می گوید این تئاتر واجد شرایط صندوق شورای هنر نیست و ما هم اکنون باید میان بقاء و عرضه خدمات به جامعه تعادل برقرار نماییم. ما کاملا به درآمدهای حاصل از بلیت فروشی و همینطور برنامه های آموزشی و ورکشاپ ها وابسته ایم و زمانی که این درآمدها قطع شوند تنها باید به اندک منابع مالی مان در بانک بسنده نماییم و معلوم نیست چقدر می توانیم دوام بیاوریم. تئاتر شکسپیر گلوب موسسه ای با شهرت جهانی و نه تنها بخشی از هویت ملی ماست بلکه نمونه ای برجسته از سهم هنر در اقتصاد است. اگر این گنجینه ملی تسلیم ویروس کرونا شود یک تراژدی رقم خواهد خورد.1399/03/02
12:05:35
5.0 / 5
2820
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر