كشف دالان مخفی در كارگاه مومیایی مصریان باستان

كشف دالان مخفی در كارگاه مومیایی مصریان باستان

به گزارش لذت سفر باستان شناسان در جریان كاوش جدیدی در كارگاه مومیایی كه در سال ۲۰۱۸ در شهر «سقاره» كشف شده بود به دالانی مخفی شامل تابوت های باستانی دست پیدا كردند.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا و به نقل از انشنت اوریجینز، این پروژه که با همکاری باستان شناسان آلمانی و مصری صورت گرفته است، اطلاعات کلیدی و جدیدی را درباره کسب و کارهای در رابطه با تدفین و مرگ در مصر باستان و روش های مختلفی که کارکنان این کارگاه برای مومیایی کردن افراد مختلف استفاده می کردند عرضه کرده است.
به قول کارشناسان بعضی از اجساد کشف شده در این دالان مخفی که در نزدیکی یک مقبره بزرگ قرار داده شده بودند به کاهنان یکی از الهه های پر رمز و راز مصر باستان تعلق دارند.
این اکتشاف جدید در کارگاه مومیایی متعلق به دودمان بیست و ششم مصر باستان (۶۶۴ تا ۵۲۵ قبل از میلاد) که بقایای ۵۴ نفر و ۵ تابوت را در خود جای داده، صورت گرفته است.
در جریان این کاوش، صندوقچه‎ای شامل ظروف سفالین کارگران این کارگاه، هزاران مجسمه مخصوص مراسم تدفین مصر باستان و یک ماسک نقره ای مخصوص مومیایی که نادر به حساب می آید هم کشف شد.
این دالان مخفی، پشت دیوار سنگی ۲۶۰۰ ساله و درحالی که چهار تابوت چوبی در آن قرار داشت، کشف شد.
به قول کارشناسان از این اکتشاف جدید می توان نتیجه گرفت کارکنان این کارگاه گزینه های مختلفی با هزینه های متفاوت برای مومیایی کردن پیشنهاد می دادند.
همینطور این احتمال وجود دارد که کارگاه های مومیایی کردن زمانی در سرتاسر مصر وجود داشته اند اما به مرور زمان توسط غارتگران از بین رفته اند.1399/02/15
20:43:22
5.0 / 5
3479
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر