قربانی:

مجلس جبران خسارات مشاغل ناشی از كرونا را پیگیری می كند

مجلس جبران خسارات مشاغل ناشی از كرونا را پیگیری می كند

به گزارش لذت سفر یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم داشتن برآورد دقیق و كارشناسی از خسارات مادی ناشی از بحران كرونا بر لزوم تحقق وعده ها در مورد جبران بخشی از این خسارات تصریح كرد و اظهار داشت كه مجلس هم پیگیری های لازم را برای جبران خسارات صنایع، اصناف و مشاغل خواهد داشت.


علی قربانی در گفتگو با ایسنا با اشاره به تأثیرات اقتصادی بحران كرونا، اظهار داشت: در بین تاثیراتی كه بحران كرونا بر بخش اقتصاد گذاشته، بیشترین آسیب به بخش گردشگری وارد شده، چون كه خیلی از سفرها كنسل شده، رستوران ها و هتل ها تعطیل شده اند و گردشگری در كل كشور به حالت نیمه تعطیل درآمده است. ازاین رو بیشترین صدمه متوجه این بخش بوده است.
وی ادامه داد: اما صنایع و بخش های دیگری هم در این بحران صدمه دیده اند. برآورد كارشناسان این بوده كه بحران كرونا روی كاهش تولید ناخالص داخلی هم اثرگذار می باشد، همینطور روی كسب و كارهای كوچك هم تأثیر منفی داشته و در نهایت ضربه ای به اقتصاد كشور است.
نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی افزود: در تمام كشورهای دنیا، دولت ها باید از كسب و كارهای كوچك یا هر صنعت خسارت دیده ای در این بحران حمایت كنند؛ این امر با دادن تسهیلات كم بهره و استمهال وام امكان پذیر است. همانطور كه دولت هم سه ماه وام ها را استمهال كرد، گرچه این هنوز كافی نیست. باید بیمه بیكاری برای كسانی كه بیكار شده اند در نظر گرفته شود و به برخی بخش ها كه صدمه ۱۰۰ درصدی دیده اند هم كمك مستقیم كرد.
این عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس خاطرنشان كرد: باید برنامه منسجمی در این حوزه وجود داشته باشد تا بتوان برای بعد از كرونا برنامه ریزی داشته باشیم. ما همینطور در دوران بعد از كرونا نیازمند پشتیبانی از مشاغل و سازماندهی آنها هستیم به خصوص در بخش گردشگری. مثلا در صورت بهتر شدن وضعیت با عنایت به در پیش بودن فصل تابستان و افزایش مسافرت ها و بالارفتن خرید می توان بخشی از صدمه ها به گردشگری را جبران كرد تا اقتصاد ما بیشتر از این صدمه نبیند.
وی درباره منابع و اعتبارات لازم برای جبران این خسارت ها اظهار داشت: دولت گفته كه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای مقابله با بحران كنار گذاشته است كه می توان منابع لازم را از این میان اختصاص داد، همینطور گفته شده ۷۵ هزار میلیارد تومان از این مبلغ صرف تسهیلات كم بهره می شود و مابقی برای كمك های بلاعوض و تسهیلات دیگر پیشبینی شده است.
قربانی در انتها با تاكید بر لزوم داشتن برآورد دقیق و كارشناسی از خسارت ها تصریح كرد: نكته مهمتر تحقق این وعده ها است و مجلس بطور قطع پیگیری های لازم را برای تحقق آنها و همینطور جبران خسارات صنایع، اصناف و مشاغل خواهد داشت. دولت هم باید با جدیت به دنبال این مورد باشد. اگر هم احتیاج به مجوز مجلس باشد ما همكاریهای لازم را در این حوزه خواهیم داشت.1399/01/21
12:03:12
5.0 / 5
3985
تگهای خبر: تولید , خرید , سفر , كسب و كار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر