از مخالفت تا انكار هتل ها چرا باز مانده اند؟

از مخالفت تا انكار هتل ها چرا باز مانده اند؟

به گزارش لذت سفر وزارت میراث فرهنگی و گردشگری با تعطیلی هتل ها در بحران كرونا، مخالف است. همین حكم، هتل ها را به كانون مشاجره در بعضی استان ها تبدیل نموده است.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، قبل از آن كه تعطیلات نوروز آغاز شود، بحث هایی در مازندران و اصفهان داغ شده كه هتل های شهر مسافرانی از استان های درگیر با كرونا همچون تهران و قم را پذیرفته اند، هرچند مسؤولان این استان ها نخست تكذیب كردند اما بعد اعلام نمودند آن هتل ها را می بندند. حالا در مازندران كه هتل ها تعطیل شده اند، مدیركل میراث فرهنگی، گله دارد كه مسافران سراغ ویلاها و خانه های شخصی رفته اند. از آن طرف در همدان جنجال به پا شده كه چند هتل، به مسافرانی از شهرهایی كه وضعیت قرمز كرونا دارند، اتاق داده اند.
همزمان با این جریانات وزیر ارتباطات در یك پیام توئیتری اسامی استان ها پر مسافر را فاش كرد. همدان در صدر این لیست بود، این دفعه هم مقامات استانی داده های وزیر ارتباطات را كه مستند به میزان مصرف اینترنت بود، تكذیب كردند و بعد هم اعلام نمودند فقط ۲۰ مسافر وارد شهر همدان شده اند، هرچند تصاویری كه از گنجنامه و خیابان های اطراف آن انتشار یافت، عددی بیشتر از ۲۰ نفر را نشان می داد. پلیس راهور ناجا در همدان برای صاحبان این خودرو های غیربومی ضرب العجل تعیین كرد كه سریع تر همدان را ترك كنند. بعد هم دادستان وارد ماجرا شد و اظهار داشت كه هیچ یك از هتل های استان مسافر پذیرش نمی كنند و درصورت تخلف با آنها برخورد می شود و بعد هم به همه هتل های همدان مهلت داد كه مسافران شان را تخلیه و محل را تعطیل كنند.
اما رئیس جامعه هتلداران استان همدان گفته كه چنین دستوری به آنها نرسیده و به مخالفت وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تعطیلی هتل ها اشاره نموده است. این وزارتخانه یكی از اعضای ستاد ملی مدیریت كرونا است كه مسؤولیت كمیته پیشگیری و مقابله با كرونا در فضاهای ورزشی و گردشگری هم به عهده دارد. رئیس جامعه هتلداران استان همدان گفته كه وزارت گردشگری و ستاد ملی مدیریت كرونا فقط درباره تعطیلی خانه مسافرها و مدارس و بومگردی ها و مهانسراها را دستورالعمل صادر كرده و ما هم تابع بخشنامه این ستاد هستیم.
توجیه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای مخالفت با تعطیلی هتل ها آن چنان كه ولی تیموری ـ معاون گردشگری - به ایسنا گفته، این است هتل ها در مقایسه با خانه های اجاره ای و سایر مراكز اقامتی محیط مطمئن تری برای مسافران هستند و بهتر می توان آنها را كنترل كرد.
با این وجود، بیشتر استانداران به فراخور وضعیت، فراتر از این دستور عمل كرده و هتل ها را تعطیل كرده اند، اما تعطیلات نوروز و مسافرانی كه هشدارها را جدی نگرفته اند، بعضی هتل ها را به این صرافت انداخت كه به آن مسافران، اتاق كرایه دهند، هتل هایی كه چندی قبل در نامه ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از كمبود مواد ضدعفونی كننده گفتند و درخواست كمك كردند اما تا كنون پاسخی نگرفته اند.1399/01/04
15:44:42
5.0 / 5
4032
تگهای خبر: اینترنت , تعطیلات , خودرو , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر