رییس جامعه هتلداران ایران خبر داد:

كمبود ضدعفونی كننده در اقامتگاه های عمومی

كمبود ضدعفونی كننده در اقامتگاه های عمومی

لذت سفر: رئیس جامعه هتلداران ایران در نامه ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از كمبود مواد ضدعفونی كننده در مراكز اقامتی آگاهی داد و درخواست اختصاص سهمیه ویژه كرد.


به گزارش لذت سفر به نقل از ایسنا، جمشید حمزه زاده ـ رئیس جامعه حرفه ای هتلداران ایران ـ در نامه ای به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نوشت: باتوجه به شرایط پیش آمده و شیوع ویروس كرونا در كشور و ضرورت رعایت بیشتر از پیش بهداشت و ضدعفونی واحدهای اقامتی برای پیش گیری از گسترش این ویروس، متاسفانه در سراسر كشور واحدهای اقامتی در ابتیاع مواد گندزدا و ضدعفونی و نیز ماسك كاركنان و میهمانان با مشكل مواجه گشته اند، استدعا دارد بوسیله وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشكی و وزارت صنعت، معدن و تجارت مقادیر مورد نیاز واحدهای اقامتی بوسیله استانها در اختیار واحدهای اقامتی قرار گیرد.
حمزه زاده به ایسنا اظهار داشت: هتل ها در شرایط عادی تجهیزات و اتاق ها را ضدعفونی می كنند اما در شرایط خاص شیوع ویروس كرونا، گندزادیی و ضدعفونی مراكز اقامتی تشدید شده است، اما باتوجه به كمبود این مواد در خیلی از استانها به ویژه قم، گیلان، مازندران و آذربایجان شرقی، اقامتگاه ها با مشكلاتی مواجه گشته اند و این مواد را معمولا از بازار آزاد و با قیمت گران تهیه می كنند.
وی افزود: اطلاع دارم در استان هرمزگان به مراكز اقامتی سهمیه موادضوعفونی كننده اختصاص داده شده، اما اقامتگاه های سایر استانها محروم از این امكانات هستند، یقینا ادامه این وضعیت از نظر بهداشتی برای مراكز اقامتی مشكلاتی را پیش خواهد آورد، بدین سبب در نامه ای از وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درخواست شد با پیگیری بوسیله وزارتخانه های بهداشت و صمت، هتل ها و مراكز اقامتی همانند سایر بخش ها از سهمیه مواد ضدعفونی كننده و گندزدا برخوردار شوند كه البته تا كنون پاسخی به این درخواست داده نشده است.
علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ اواخر هفته گذشته، دستورالعمل پیشگیری و كنترل ویروس كرونا را به تاسیسات گردشگری و هتل های سراسر كشور ابلاغ نمود. این دستورالعمل كه به موارد ایمنی درباب پیشگری از شیوع ویروس كرونا و رعایت بهداشت فردی و محیطی اشاره دارد، لازم الاجرا اعلام شده است.منبع:

1398/12/14
13:09:33
5.0 / 5
4295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر