مهر گزارش داد؛

مشاركت ایران در رویدادهای گردشگری روسیه

مشاركت ایران در رویدادهای گردشگری روسیه

به گزارش لذت سفر نشست دفاتر مسافرتی ایران و روسیه، حضور ایران در نمایشگاه TRAVEL و MITT و نهایی شدن روادید گروهی همچون اتفاقاتی است كه اواخر اسفند سال جاری در حوزه روابط گردشگری ایران و روسیه رقم می خورد.به گزارش لذت سفر به نقل از مهر، از چند سال پیش مبحث لغو روادید گروهی ایران و روسیه مطرح شده بود ولی به مرحله نهایی نمی رسید. یك مرتبه هم مسؤلان گردشگری در سال ۹۶ هم اعلام نمودند كه لغو روادید گروهی بین ایران و روسیه در اولین ماه های سال ۲۰۱۸ صورت خواهد گرفت. منتها از آنجائیكه مبحث لغو ویزا بر عهده وزارت خارجه است، در نهایت این وزارت خانه می بایست پیشنهاد متولیان گردشگری را پیگیری و نهایی كند. این اقدام و پیشنهاد باآنكه با حذف ویزای سنت پترزبورگ اجرایی شد اما همچنان برای رفتن به مسكو پایتخت روسیه احتیاج به گرفتن ویزا بود.
دولت روسیه در شهریور ماه سال ۹۸ اعلام نموده بود كه اتباع ایرانی و ۵۲ كشور دیگر اجازه سفر با ویزای الكترونیكی مجانی به سن پترزبورگ را دارند.
حالا باردیگر مبحث لغو روادید روسیه آن هم در چارچوب گروه مطرح گردیده است تا در حاشیه برگزاری نمایشگاه MITT روسیه كه مقرر است اواخر اسفند ماه برگزار شود؛ از جانب متولیان دو كشور نهایی شود. این مورد را علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی در جلسه هم اندیشی با فعالان گردشگری كه ۲۷ بهمن ماه برگزار شد، بیان نمود. او در این نشست اظهار داشت: یكی از موضوعات مهم در نمایشگاه MITT مسكو پیگیری و نهایی شدن مبحث لغو روادید گروهی ایران و روسیه است. در این نمایشگاه باید آژانس ها حضور فعال داشته باشند.
ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هم در این جلسه اظهار داشت: درباره برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه مسكو از مدت ها قبل برنامه ریزی هایی با مسؤلان این كشور انجام داده ایم كه یكی از موضوعات مهم بین ایران و روسیه در حوزه گردشگری، لغو روادید گروهی است. این آمادگی از جانب روسیه وجود دارد و در این نمایشگاه فرصت مناسبی برای امضای تفاهم نامه لغو روادید گروهی فراهم گشته است. در این سفر برخی از آژانس های گردشگری ایران و روسیه بعنوان مجری تحقق و برگزاری این رویداد انتخاب و معرفی خواهند شد.
در واقع لغو گروهی روادید بین ایران و روسیه به نفع دفاتر خدمات مسافرتی است. به این علت كه آژانس ها می توانند برای گروههای ۵ نفر به بالا بدون دریافت روادید، تور گردشگری طراحی نمایند. این لغو روادید شامل افرادی كه به صورت انفرادی به روسیه سفر می كنند نمی گردد.
حرمت الله رفیعی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران با تأیید این مطلب به خبرنگار مهر اظهار داشت: در گذشته مشكلاتی برای لغو روادید گروهی مطرح شده بود و اجرایی نشد. تا اینكه گویا سفیر ایران در روسیه مذاكراتی با مقامات روس انجام داده و قرار شده تا در نمایشگاه MITT این مورد نهایی شود.
رفیعی همینطور از چند روز پیش مسئولیت برگزاری نشست B۲B بین آژانس های مسافرتی ایرانی و روسی را بر عهده گرفته است. نشستی كه با نمایشگاه های گردشگری روسیه همزمان خواهد شد. ازاین رو سال جاری در این نمایشگاه چند اتفاق همزمان خواهد شد یكی مبحث نهایی شدن لغو روادید دیگری برگزاری پاویون ایران در نمایشگاه MITT از ۲۶ تا ۲۹ اسفند، برگزاری نمایشگاه گردشگری روسیه از ۲۷ تا ۲۹ اسفند و برگزاری نشست B۲B در روز ۲۵ اسفند ماه.
رفیعی در اینباره هم اظهار داشت: نشست های رو در روی فعالان گردشگری در همه جای دنیا معمول است ولی ما دیر اقدام كردیم دفاتر مسافرتی كشوری كه جزو بازارهای هدف است، با كشور دیگر وارد مذاكره شده و قراردادهایی را می بندند. مانند كاری كه اخیرا در عمان و یا چین انجام شد.
وی اضافه كرد: برای ایران هم ده بازار هدف طراحی شده كه یكی از آنها روسیه است ازاین رو حضور سال جاری آژانس های مسافرتی باید بیشتر از قبل باشد.

1398/12/03
21:32:25
5.0 / 5
4783
تگهای خبر: پایتخت , خدمات , سفر , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر