همزمان با هشتمین روز از دهه فجر؛

دهمین بازارچه صنایع دستی استان مركزی در فراهان به بهره برداری رسید

دهمین بازارچه صنایع دستی استان مركزی در فراهان به بهره برداری رسید

به گزارش لذت سفر ایسنا/مركزی دهمین بازارچه صنایع دستی استان مركزی در شهرستان فراهان به بهره برداری رسید.


این بازارچه كه با حضور استاندار مركزی و سایر مسؤلان استانی و شهرستانی افتتاح شد، دارای ۱۲ غرفه شامل معرق، قلاب بافی، طراحی روی شیشه، تابلوفرش، قلم زنی روی مس و... است كه با سرمایه گذاری ۲۰۰ میلیون تومان به صورت ملی و استانی با اشتغال ۱۲ نفر به صورت مستقیم و ۳۶ نفر به صورت غیرمستقیم به بهره برداری رسید.
به قول علیرضا ایزدی مدیركل صنایع دستی استان مركزی در این بازارچه بیشتر از 12 هنرمند جوان صنایع دستی شهرستان فعالیت می نمایند. این دهمین بازارچه دائمی صنایع دستی در سطح استان است كه به افتتاح رسیده و دو بازارچه دیگر تا آخر سال در نیمور محلات و شهرستان كمیجان افتتاح می گردد.
وی اظهار داشت: استان مركزی در مقوله راه اندازی بازارچه های صنایع دستی در كشور از استان های مطرح است كه این امر حاكی از عزم پشتیبانی از هنرمندان این حوزه در توسعه و تولید صنایع دستی دارد.
ایزدی بیان نمود: این بازارچه مكان مناسبی برای فروش دست ساخته هایی در زمینه صنایع دستی است و در این بازارچه ها تولیدات هنرمندان در زمینه صنایع دستی بدون واسطه از جانب مردم و گردشگران خریداری می شود.
برپایه این گزارش، امروز سالن مدیریت بحران شهرداری فرمهین با اعتبار یك میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان با حضور استاندار به بهره برداری رسید.
همچنین، ساختمان اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان فراهان با اعتبار۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی در ۲۷۰ مترمربع راه اندازی شد و كلنگ مجتمع تجاری شهرداری فرمهین به وسعت سه هزار مترمربع با ۱۷ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار در سه طبقه با ۸۰ واحد تجاری بر زمین زده شد.
اتاق عمل بیمارستان فرهنگ خسروانی فرمهین هم با اعتبار یك میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به صورت مشترك بین دانشگاه علوم پزشكی و خیر به بهره برداری رسید و بهره برداری از كارگاه تولید كفش در روستای شیرین آباد از توابع خنجین شهرستان فراهان با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان و حجم تولید ۸ هزار جفت كفش در سال شروع شد.
بر طبق این گزارش، افتتاح واحد مسكونی محرومین، كلنگ زنی شهرك كفش روستای امیرآباد، افتتاح همزمان ۲۵ واحد مسكونی بازسازی شده، دیدار مردمی و مراسم بزرگداشت انقلاب اسلامی از دیگر برنامه های سفر نیم روزه استاندار به فراهان است.1398/11/20
13:26:02
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: پزشك , تولید , حمل و نقل , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
EnjoyTrip.ir لذت سفر لذت سفر