معاون وزیر نیرو خبر داد:

حمایت تسهیلاتی وزارت نیرو و میراث از سرمایه گذاری در گردشگری آبی

حمایت تسهیلاتی وزارت نیرو و میراث از سرمایه گذاری در گردشگری آبی

به گزارش لذت سفر مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران از امكان در اختیار قرار دادن 190 سد كشور به گردشگران با هدف توسعه گردشگری آبی اطلاع داد.به گزارش لذت سفر به نقل از وزارت نیرو، محمد حاج رسولی ها در سومین نشست هم اندیشی كارهای گردشگری و تفریحی ضمن اعلام آمادگی وزارت نیرو و شركت های زیرمجموعه برای بهره گیری از ظرفیت سدها و منابع آبی در زمینه توسعه صنعت گردشگری گفت: تا كنون حدود ۱۹۰ سد ملی در كشور راه اندازی شده كه هر كدام شاهكار خاص مهندسی خودش را دارد و باتوجه به قرارگیری آنها در اقلیم های مختلف جغرافیایی و الان آماده سرمایه گذاری در زمینه توسعه گردشگریست.
حاج رسولی ها اضافه كرد: جهت تسهیل امور لازم است تا تمامی اقدامات لازم از قبیل صدور موافق اصولی، مجوزهای قانونی و استعلام ها در حوزه استانی را به نحوی مدیریت نماییم كه پروسه سرمایه گذاری تسهیل گردد و سرمایه گذار به راحتی بتواند مجوزها و استعلام های خودرا دریافت كند.
وی با اشاره به زیرساخت های به وجود آمده در حاشیه سدها اضافه كرد: در زمان اجرای پروژه های منابع آبی عملیات زیرساختی مناسبی از قبیل پل ها، جاده های دسترسی، اماكن اقامتی و… به وجود آمده كه از این مستحدثات می توان بعنوان سهم آورده بخش دولتی بعنوان زیرساخت گردشگری استفاده نمود.
مدیرعامل شركت مدیریت منابع آب ایران با تاكید بر ضرورت نگاه نرم افزاری به بخش آب كشور اضافه كرد: شركت های زیرمجموعه وزارت نیرو آمادگی كامل دارند كه از ظرفیت منابع و تأسیسات آبی با رعایت شرایط زیست محیطی در زمینه توسعه صنعت گردشگری و اشتغال زایی بهره برداری نمایند.
مدیرعامل شركت آب و نیرو: ۴ سد برای برای گردشگری آبی در نظر گرفته شد
بهروز مرادی مدیرعامل شركت توسعه منابع آب و نیروی ایران طی سخنانی گفت: در امتداد پویش هرهفته_الف_ب_ایران از نخستین فراخوان سرمایه گذاری طرح های گردشگری آبی محدوده مخازن سدها در سد سردشت با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو در آبان ماه سال جاری رونمایی گردید.
وی اضافه كرد: جلسات مختلفی بمنظور بررسی و تسهیل پروسه سرمایه گذاری طرح های گردشگری با حضور مدیركل میراث فرهنگی استان آذربایجان غربی پیرامون سد سردشت در شركت آب و نیرو تشكیل شده كه امیدوارم مصوبات این جلسه علاوه بر تسهیل پروسه سرمایه گذاری گردشگری در سد سردشت، بتواند رویه كلی و راهبردی برای تسهیل سرمایه گذاری در دیگر سدهای كشور را تنظیم نماید.
مرادی با اشاره به تجارب موفق جهانی در حوزه گردشگری آبی اضافه كرد: شركت آب و نیرو چهار سد سردشت، گتوند، كارون۴ و داریان را برای مطالعه در زمینه گردشگری در نظر گرفته كه امیدوارم تا آخر سال مطالعات گردشگری این سدها به اتمام برسد.
معاون وزیر گردشگری: اعطای وام بانكی به سرمایه گذاران در گردشگری آبی
ساسان تاجگردون معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این جلسه اظهار داشت: خوشبختانه تابحال اقدامات ارزشمندی در زمینه گردشگری منابع آب و تأسیسات آبی انجام گرفته است.
وی با اشاره به ابلاغ رئیس جمهور برای به كارگیری ظرفیت های منابع آب و تأسیسات آبی برای توسعه كارهای گردشگری اضافه كرد: تفكر اندیشمندانه و زیرساخت های به وجود آمده در كنار سدهای كشور، اقتصاد گردشگری در این عرصه را به سمتی هدایت خواهدنمود كه با كمترین هزینه بیشترین بهره وری را ایجاد كند.
معاون سرمایه گذاری، حقوقی و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی و گردشگری اضافه كرد: در حوزه سرمایه گذاری، وزارت میراث فرهنگی هم دارای چارچوب و مقرراتی كه هر اندازه بتوانید در این عرصه ظرفیت سازی كنید ما هم در اصلاح بخشنامه ها به نحوی اقدام خواهیم كرد تا به نقطه مشتركی دست یابیم.
وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته برای صدور معافیت های گمركی برای تامین تجهیزات گردشگری اضافه كرد: بدین منظور حمایت های ویژه ای از جانب بدنه دولت باید شكل بگیرد تا متقاضیان را ترغیب به سرمایه گذاری كند كه در همین راستا با تمهیدات ویژه دولت و برمبنای سیاست های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تسهیلات بانكی مناسبی به متقاضیان این حوزه اعطا می گردد.

1398/11/13
08:16:23
5.0 / 5
5169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر