در گزارش لذت سفر بیان شد؛

سرنوشت اموال شركت ایرانگردی

سرنوشت اموال شركت ایرانگردی

به گزارش لذت سفر معاون سرمایه گذاری شركت ایرانگردی و جهانگردی اظهار داشت: نمی دانیم سرنوشت بعضی از اموال شركت چه شد برخی از این اموال در جریان جابه جایی سازمان ایرانگردی به نهادهای دیگر داده شده است.محمد ثابت اقلیدی به خبرنگار مهر اظهار داشت: یك شركت پیش از انقلاب برنامه جامع و اجرایی گردشگری را نوشت كه در آن آمایش سرزمین انجام شده بود و بر طبق ظرفیت هر منطقه ای شناسایی كرده بودند كه كجاها هتل ساخته شود و یا كجا چه مركز اقامتی با چه ستاره ای ساخته شود و یا اینكه كجا امكان راه اندازی مهمانسرا دارد. بعضی از مناطق هم بر حسب نیاز لازم بوده تا محدثاتی ایجاد شود بنا بر این زمین برای آن تملك شده تا در سالهای آینده در آنها سرمایه گذاری صورت گیرد. مانند چمخاله كه ۱۲۰ هكتار زمین مشرف به دریا و كوه است و برای ساخت تاسیسات گردشگری پیش بینی شده بود.
وی اضافه كرد: پس از آن كه سازمان ایرانگردی از وزارت ارشاد جدا شد و زیر نظر معاونت ریاست جمهوری بعنوان سازمان مستقل رفت در تبصره ۲ ماده یك قانون تشكیل سازمان اعلام گردید كه اموال و دارایی ها و منابع انسانی و وظایف اجرایی و امور تصدی گری در چارچوب شركتی واگذار و در آنجا به این امور رسیدگی شود. منتها تشكیل این شركت سه سال طول كشید و این خلا زمانی موجب شد خیلی از اموال به تاراج برود.
معاون سرمایه گذاری شركت مادرتخصصی ایرانگردی و جهانگردی اضافه كرد: نمی دانیم بعضی از این اموال و زمین ها در اختیار چه ارگانی است. ممكنست از این جیب دولت به آن جیب حاكمیت برود اما به هر حال قسمتی از این ها بیت المال هستند و بخشی هم تضییع شده است. روی هر كدام كه دست می گذارید می بینید بعضی از آنها مبالغ كلانی را در برمی گیرد مانند چمخاله. به دنبال این هستیم تا قسمتی از این اموال را برگردانیم. مانند اقدامی كه درباره كاخ مروارید صورت خواهد گرفت.
ثابت اقلیدی بیان كرد: زمین های كنار كاخ مروارید مهرشهر كرج در اختیار نهادهای نظامی است می خواهیم مذاكره نماییم تا قسمتی از اموالی كه ما داریم را با زمین های حاشیه كاخ تهاتر نماییم تا آن كاخ هم احیا شود. در حال مذاكره هستیم این مساله پیچیدگی های زیادی دارد. حتی كارشناس و سرمایه گذار آورده ایم كه میخواست ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری كند اما به چنین معضلی برخورد كرد. كاخ مروارید به همراه ۲۳ هكتار زمین در اختیار اداره كل هست ولی سند به نامش نیست.

1398/09/21
20:08:10
5.0 / 5
5059
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
EnjoyTrip.ir لذت سفر
لینک دوستان لذت سفر
لذت سفر